You are currently viewing Apel w związku z sytuacją uchodźców wojennych z Ukrainy

Apel w związku z sytuacją uchodźców wojennych z Ukrainy

Bank Żywności w Częstochowie, podobnie jak wiele innych organizacji o charakterze pomocowym, podejmuje działania na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Koncentrujemy się na realizacji naszej misji niesienia pomocy żywnościowej osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie do grona tych osób należą również Ukraińcy przebywający na terytorium Polski. Chcemy za pośrednictwem sieci naszych partnerów docierać z pomocą również do nich.

Zwracamy się z apelem do producentów, dystrybutorów, sieci handlowych i innych podmiotów zajmujących się obrotem żywnością o przekazywanie nam produktów długoterminowych, z których będzie można przygotować paczki lub posiłki, w tym m. in. makarony, ryż, kasze, mleko UHT, herbata, kawa, cukier, woda, soki w kartonach, dania gotowe, przetwory warzywne, konserwy mięsne, dżemy, olej, dania dla dzieci i słodycze. Posiadamy niezbędne zaplecze magazynowe i techniczne do obsługi dużych darowizn.

Osoby indywidualne mogą przekazywać żywność bezpośrednio do magazynu Banku Żywności w Częstochowie, ul. Bialska 20. Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu 507162616.